K malokarpatskej vinárskej oblasti patrí aj časť územia Záhoria, najznámejšia je Skalica.
Pod Malými Karpatami na západnom Slovensku sa tiahne pás miest a dedín, ktoré sa nazývajú vinárske. Vytvárajú Malokarpatskú vinársku oblasť, ktorá je rozlohou a významom najväčšia na Slovensku. Sú rozdelené na tri regióny, ktoré sa líšia rôznymi klimatickými, geologickými a pôdnymi podmienkami.
Prvý región sú vinice, ktoré ležia v regióne Záhorie, medzi riekou Moravou a severozápadným okrajom Malých Karpát. Najvýznamnejšia časť viníc Záhoria sa nachádza v okolí mesta Skalica, známeho najmä veľmi kvalitnými červenými vínami. Tento región s drsnými klimatickými podmienkami ponúka vína so špecifickou apeláciou, typickou pre danú oblasť.
Druhý región tvoria malokarpatské vinice, ktoré sa rozprestierajú na juhozápadných svahoch Malých Karpát od Bratislavy po Horné Orešany. Pestovanie révy v tomto regióne má tradíciu už takmer 3 000 rokov. Hlinito – piesočnaté pôdy na slnkom prehriatych svahoch Malých Karpát dodávajú vínam z tejto oblasti decentnú vôňu a plnú chuť. Južný a severný okraj tejto oblasti je známy predovšetkým produkciou červených vín. Frankovka z Rače bola v starých časoch podávaná ako privilegovaný nápoj na hostinách cisárskeho dvora.
Tretí región sú vinice položené na nížinách a pahorkatinách východne od Malých Karpát. Na sprašových pôdach v najsevernejších polohách tejto oblasti je možné vypestovať hrozná vhodné na výrobu vysoko kvalitných vín, čoho dôkazom je svetový šampión Frankovka modrá rosé, r. 2009 a aj niekoľko strieborných medailí z prestížnych medzinárodných výstav.
Malokarpatskú vinársku oblasť tvorí 12 vinárskych rajónov
1.Bratislavský rajón
2.Dolanský rajón
3.Hlohovecký rajón
4.Modranský rajón
5.Orešanský rajón
6.Pezinský rajón
7.Senecký rajón
8.Skalický rajón
9.Stupavský rajón
10.Trnavský rajón
11.Vrbovský rajón
12.Záhorský rajón
zdroj: mvc.sk